Citrusový šalát s pohánkou

by Ali

Zloženie pohánky je bezlepkové, čo teda hneď na úvod znamená, že je vhodná pre ľudí s intoleranciou na lepok. Obsahuje vlákninu, minerálne látky (najmä horčík, zinok, železo) a vitamíny B1,B2. Konzumácia pohánky posilňuje imunitu a má priaznivý vplyv na srdce, pečeň či cievy. Ako silno zásaditá potravina odvádza z tela kyseliny a tým napomáha acidobázickej rovnováhe. Okrem toho regule zrážanlivosť krvi, znižuje cholesterol a celkovo posilňuje imunitný systém. 

Z pohánky si vieme pripraviť šaláty na rôzne spôsoby avšak poďme si spoločne pripraviť jeden netradičný a to na sladko-osviežujúci spôsob:)

Budeme potrebovať:

1 šálka pohánky

1 biely jogurt

grep, pomaranč

kôra a šťava z citróna

agáve sirup

čerstvá mäta

Pracovný postup:

Do osolenej vriacej vody pridáme pohánku v pomere 1:3, to znamená, že na jednu šálku pohánky budeme potrebovať tri šálky vody. 

Varíme asi 25 minút, kým pohánka neabsorbuje všetku potrebnú vodu. Necháme vychladnúť. 

Počas tejto doby si nakrájame grep a pomaranč na menšie kúsky. Premiešame spolu, dochutíme šťavou z citróna a citrónovou kôrou. Primiešame vychladnutú pohánku a vmiešame biely jogurt. Pokiaľ nieste fanúšikom kyslastejších chutí citrusov, šalátik si pokojne zjemnite agáve sirupom. Pre osvieženie  môžeme doň primiešať aj nasekanú čerstvú mätu. 

ľahký, osviežujúci šalátik najmä v letných dňoch. 

Prajem dobrú chuť:)

…s láskou Ali

You may also like

Leave a Comment