Krém z medvedieho cesnaku

by Ali

Zázračná jarná bylinka akou je medvedí cesnak si dozaista nájde široké uplatnenie v každej kuchyni! Okrem známeho pesta si z nej pripravíme do pár minút i lahodný krém.

Medvedí cesnak je bylinka, ktorá je voľne dostupná v lese. Každoročne sa na jej marcový zber veľmi teším:) Táto bylinka s výrazne cesnakovou chuťou prináša aj niekoľko benefitov pre naše zdravie.  Lieči bolesť hlavy, je nápomocná pri poruchách trávenia či zlepšuje prietok krvi. Dokonca má detoxikačné či protizápalové účinky. 

Na prípravu krému z medvedieho cesnaku, budeme potrebovať:

1 cibuľu

3 zemiaky

1 tenký plátok masla

1 bohatý zväzok medvedieho cesnaku

250ml ovsenej smotany

1l vody

soľ, čierne korenie

Pracovný postup:

Cibuľu si ošúpeme a pokrájame nadrobno aj spolu so zemiakmi, ktoré pokrájame na malé kocky. Maslo si necháme roztopiť v hrnci a následne na ňom orestujeme nadrobno nakrájanú cibuľku, ku ktorej pridáme nakrájané zemiaky, zalejeme vodou a varíme do mäkka.

Medvedí cesnak si umyjeme a posekáme. Následne ho pridáme do hrnca so zvyšnými surovinami a necháme krátko povariť. Polievku z hrnca prelejeme do mixéra (opäť vyzdvihujem praktickosť a všestrannosť pomocníka G21), a rozmixujeme na hladký krém. Pokiaľ takéhoto pomocníka nemáte, určite si vystačíte aj s ponorným mixérom.

Rozmixovaný krém vrátime späť do hrnca a prijeme doň ovsenú smotanu, na záver dochutíme, necháme prejsť varom minútku-dve a krém z medvedieho cesnaku máme hotový 

Prajem Vám dobrú chuť!

…s láskou Ali

You may also like

Leave a Comment